امید منتظری

به متهم ردیف سوم جنگجوی بی سپر

Posted in یادداشت های دیگران by کاربر on مارس 17, 2010

خبر را خواندم …
6 سال !
6 سال پشت میله ها برای تو کم است. 6 سال برای شکستن این اراده ثانیه ای بیش نیست. برای تو که بیست سال است در این زندانی و در دلم به قاضی مار دوش این روزها خندیدم که 6 سال به عمر خود باور دارد. او که میداند بارها به 70 میلیون بار مرگ محکوم شده عجیب است که این روزها از ترس حکمهای پنج شش ساله می دهد.
حکم را خواندم و دوباره خندیدم به اینکه می دانستم تو زودتر از آنچه فکرش را می کنی آزاد خواهی شد . مثل همه دوستان در تبعیدت که روزی به 15 سال زندان فکر می کردند ولی امروز هر روز با تلاشهایشان حلقه محاصره ایران در بند را تنگتر می کنند.
حکم را خواندم و به تو حسادت کردم. به اینکه اینقدر توجه دنیا را به خودت جلب کرده ای هر چند نمیدانی و در زندان جز اثرات استقراغ چند بازجو تحت عنوان روزنامه رسانه دیگری وجود ندارد و در آنها چیزی جز تخم نفرت نیست و اینکه آنجا چه دوستان خوبی داری و یک آدم معمولی مثل من باید چه کار کند که این همه شاعر و روزنامه نگار و استاد و دانشجو را یکجا ببیند جز اینکه به اوین سری بزند !
دوباره حکم را خواندم و این بار گریستم برای تو. برای تو که هنوز خنده های کودکانه ات از ذهنم پاک نشده. از اینکه هنوز داغ این گناه نا کرده به پیشانی نسل ما حک شده. از این همه جنگجوی بی سپر سرزمینم که تنها جرمشان فکر کردن است …

الف.الف

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: