امید منتظری

روزشمار امید پس از بازداشت

Posted in خبرها by کاربر on مارس 18, 2010

بازداشت اعضای خانواده های جانباختگان

دوشنبه ۷ دی ۱٣٨٨ ۲٨ دسامبر ۲۰۰۹

اخبار روز: بنا به گزارش های دریافتی صبح امروز ماموران حکومت در یورش به خانه ی خانم مهین فهمیی از مادران صلح، وی، فرزند او و عده ی دیگری را دستگیر کرده اند. خانم مهین فهیمی و فرزندش امید منتظری که در جریان بازداشت اخیر دستگیر شده اند، همسر و فرزند زنده یاد حمید منتظری هستند. حمید منتظری در جریان قتل عام زندانیان سیاسی در سال 67 به دست حکومت جمهوری اسلامی اعدام شد.

برپایه این گزارش اردوان تراکمه از جوانان چپ گرا، از جمله دیگر کسانی است که در جریان این تهاجم، بازداشت شده است.

از امید منتظری و اردوان تراکمه، پیش از این مقالاتی در «اخبار روز» درج شده است.

آرشیو مقالات امید منتظری

www.akhbar-rooz.com

به نقل از اخبار روز http://www.akhbar-rooz.com/news.jsp?essayId=26061

آخرین وضعیت بازداشت شدگان در منزل یکی از اعضای مادران صلح

11/10/1388

خبرگزاری هرانا – حقوق زندانیان: گزارشی از آخرین وضعیت چند تن از بازداشت شدگان در منزل خانم مهین فهیمی از اعضای مادران صلح که در شب عاشورا ششم دی ماه سالجاری در پی یورش ماموران امنیتی به آپارتمان مسکونی آنها صورت گرفته است.

به گزارش واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماموران امنیتی شب عاشورا ، ششم دی ماه حوالی ساعت یازده و نیم شب وارد خانه خانم مهین فهیمی از مادران صلح شدند و بدون داشتن مجوز اقدام به تفتیش منزل وی نمودند.

وقتی خانم فهیمی خواستار حکم بازرسی آنها شد ماموران همان جا حکم را نوشتند و به او دادند .مامورین به خانه همسایه در طبقه بالای خانه خانم فهیمی که از بستگان اوست هم رفتند و آنجا را نیز تفتیش کردند و کامپیوتر همسایه شان را هم با خود بردند.

مامورین در حدود چهار ساعت همسایه و مهمانان خانم فهیمی را بازپرسی کردند ودر انتها خانم فهیمی ودو تن از مهمانانش که مسافر بودند و یک تن از بستگان ایشان و اردوان تراکمه که در نشریات دانشجوی مقاله می نوسید و مهمان منزل خانم فهیمی بوده است را بازداشت کردند و با خود بردند.

مامورین بعد از آن به منزل اردوان تراکمه هم رفتند و آنجا را هم مورد تفتیش قرار دادند . فردای آن روز امید منتظری (فرزند خانم فهیمی که در روزنامه های چون خبر و خرداد و فرهنگ آشتی مقاله می نویسد ) را که به اداره پیگیری اطاعات مراجعه کرده بود را هم بازداشت می کنند.

گفتنی است که شب قبل و در منزل خانم فهیمی سوالاتی در مورد عدم حضور او مطرح شده بوده .پیش از این بارها خانم فهیمی که شوهرش(حمید منتظری) را در کشتارهای سال شصت و هفت از دست داده بود برای باز جویی به اداره اطلاعات احضار شده بود ولی این اولین بار است که خانه او مورد تفتیش قرار می گیرد و او به همراه همه مهمانانش بازداشت می شود تا به امروز همه کسانی که همراه خانم فهیمی بازداشت شده اند به جز آقای منتظری ، طی تماس های تلفنی با اعضاء خانواده شان بازداشتشان را اعلام کردند.

خانم فهیمی طی دومین تماس دیروز عصر خبر بازداشت پسرش را هم تایید کرده و گفته است که هر دو در زندان اوین هستند از این شش نفر تا کنون تنها یک تن اسمش به طور رسمی دیروز مقابل زندان اوین اعلام و خواستار مدارک هویتش شده اند گفتنی است که آقای منتظری هیچ فامیل درجه یکی در بیرون زندان ندارد وخواهر او(شکوفه منتظری، فرزند دیگر حمید منتظری) مقیم شهر کلن در آلمان است

درست در همین تاریخ ماموران به منزل خانم زهره تنکابنی که از زندانیان دهه شصت است رفته اند و او را در منزلش بازداشت کردند. خانم تنکابنی شوهرش را در کشتارهای سال شصت و هفت از دست داده و از مادران صلح است .شوهر خانم فهیمی و خانم تنکابنی هر دو درگورهای دسته جمعی خاوران خاک شده اند .

به نقل از هرانا

بیخبری مطلق از وضعیت امید منتظری

15 دی 1388

کمیته گزارشگران حقوق بشر- امید منتظری که در روز 7 دی ماه به همراه مهین فهیمی از مادران صلح و اردوان تراکمه بازداشت شد تا کنون هیچ تماسی نگرفته و از وضعیت او خبری در دست نیست.

این در حالیست که مهین فهیمی و اردوان تراکمه در طی تماس تلفنی از بازداشت خود در بند 209 زندان اوین خبر داده اند. بیخبری از وضعیت امید منتظری نگرانیها را در قبال او افزایش داده است

به نقل از کمیته گزارشگران حقوق بشر http://chrr.us/spip.php?article7758

اميد منتظری سرانجام از زندان با خانواده خود تماس گرفت

چهارشنبه 16 دی 1388

اميد منتظری پس از گذشت ۸ روز از بازداشت، سرانجام با خانواده خود تلفنی تماس گرفت و خبر سلامتی خود را اعلام کرد.

اميد منتظری روز دوشنبه هفتم دی ماه پس از آن که ماموران حکومتی مهين فهميی، مادر اميد و از مادران صلح را به همراه عده ی ديگری در خانه آن ها بازداشت کردند، احضار و سپس دستگير شد.

مهين فهيمی و فرزندش اميد منتظری که پس از وقايع روز عاشورا دستگير شده اند، همسر و فرزند حميد منتظری، از جان باختگان قتل عام زندانيان سياسی در سال ۶۷ هستند.

مهين فهيمی همچنين دختر دايی پروين فهيمی، مادر سهراب اعرابی، از کشته شدگان وقايع پس از انتخاب است.

پيش از اين مهين فهيمی از زندان با خانواده تماس گرفته اما از محل بازداشت خود اظهار بی اطلاعی کرده بود.

به نقل از خبر نامه گویا

http://mag.gooya.com/politics/archives/2010/01/098649.php

انتفال اردوان تراکمه به بند عمومی/ تداوم بازجویی و نگهداری امید منتظری در بند 240

26 دی 1388

کمیته گزارشگران حقوق بشر- بنابر گزارش‌های دریافتی اردوان تراکمه، منتقد سینما که در شامگاه ششم دی‌ماه به همراه مهین فهیمی بازداشت‌شده بود، پس از اتمام بازجویی به بند عمومی منتقل شده است. این درحالی است که منابع آگاه از ادامه بازجویی از امید  منتظری فرزند مهین فهیمی و نگهداری وی در بند 240 زندان اوین خبر داده‌اند.

اردوان تراکمه فرزند یونس تراکمه داستان‌نویس و منتقد نام‌آشناست که به همراه مهین فهیمی از مادران صلح در شامگاه ششم دی‌ماه در منزل شخصی مهین فهیمی به همراه عده‌ای دیگر از مهمانان بازداشت شدند. ماموران امنیتی سپس همراه اردوان تراکمه به محل سکونتش رفته و کامپیوتر، کتاب‌ها و دستنوشته‌های او را با خود ‌بردند.

امید منتظری فرزند مهین فهیمی و حمید منتظری از زندانیان سیاسی اعدام‌شده در سال 67 نیز روز هفتم دی‌ماه زمانی که برای پیگیری وضعیت مادر و دوستش اردوان تراکمه و مهمانان بازداشت‌شده دیگر به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات مراجعه نموده بود بازداشت گردید.

تاکنون هریک از این افراد یک تماس تلفنی با خانواده‌های خود داشته‌اند اما از اتهامات احتمالی آنان اطلاعی در دسترس نیست.

در روزهای گذشته حدود هفتاد نويسنده، شاعر، مترجم و روزنامه‌نگار فرهنگی برای آزادی «اردوان تراکمه» به رئيس قوه‌ی قضاييه نامه نوشتند. در این نامه آمده است: « پيگيری خانواده برای آگاهی از دليل دستگيری اردوان تراکمه که در راهپيمايی عاشورا نيز شرکت نداشته، تا کنون به نتيجه نرسيده است. اردوان تراکمه دانشجوی سال دوم رشته‌ی کارگردانی سينماست و مقاله‌های او در حوزه‌ی نقد سينما در مطبوعات رسمی کشور منتشر شده است. با توجه به سابقه‌ی فعاليت فرهنگی و حوزه‌ی تحصيلی اين جوان، ما امضاکنندگان اين نامه و اهالی فرهنگ و هنر تقاضا داريم مسئولان، استعدادهای جوان فرهنگی و هنری را که اميدهای آينده اين سرزمين هستند به ديده‌ی دقت بنگرند.»

به نقل از کمیته گزارشگران حقوق بشر http://chrr.us/spip.php?article7945

در شامگاه روز یک دادگاه بزرگ نمایشی

تظاهرات در برابر اوین

ایران | 31.01.2010 (11 بهمن 1388)

در غروب روز شنبه در برابر زندان اوین حدود دو هزارتن از خانواده‌های زندانیان سیاسی دست به اعتراض زده‌اند. این حرکات در روزی صورت گرفته که در آن یک دادگاه بزرگ نمایشی برپاشده است. اتهام پنج‌تن را محاربه اعلام کرده‌اند.

رسانه‌های دولتی در مورد دادگاه ۱۶ تن از معترضان بازداشت شده به تفصیل گزارش کرده‌اند. گزارش در مورد دادگاه‌ها در کنار تهدیدهایی در مورد سرکوب شدید حرکت‌های اعتراضی در روز ۲۲ بهمن قرار می‌گیرد. حسین همدانی، فرمانده سپاه در محدوده‌ی تهران بزرگ، گفته است که هر کس اعتراض کند، عامل بیگانگان است. سرتیپ حسین همدانی، که در آبان ماه به عنوان فرماندهی سپاه «سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ» برگزیده شد، همچنین گفته است که «ما به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم چیزی به عنوان موج سبز خودی نشان بدهد».

«کیهان» در مورد دادگاه دیروز این گونه تیتر زده است: «آموزش ترور در اروپا − آشوبگران عاشورا اعتراف کردند». خبرگزاری فارس هم که به سپاه پاسداران نزدیک است با تیترهایی چون « برای منافقین از اغتشاشات عاشورا عکس و فیلم می‌فرستادم» و «از طریق ایمیل با مرکز فکری بهائیان در اسرائیل ارتباط داشتم» در مورد دادگاه دیروز خبررسانی کرده است.

در کیفرخواست، در اعتراف‌های گرفته شده و در نحوه‌ی گزارش‌دهی درباره‌ی دادگاه به تلاش معترضان برای اطلاع‌رسانی از طریق ای-میل، اس-ام-اس، گرفتن عکس و فیلم و مصاحبه با رسانه‌های خارجی توجه ویژه‌ای شده است. عضویت در سایت‌هایی چون «بالاترین» و فیس‌بوک» به عنوان جرم قلمداد شده است.

پنج تن از کسانی را که در روز شنبه (۱۰ بهمن / ۳۰ ژانویه) در برابر دادگاه گذاشتند، به «محاربه» متهم کرده‌اند. این خطر وجود دارد که آنان را اعدام کنند. در روز پنج‌شنبه‌ی گذشته (۸ بهمن) دو تن زندانی سیاسی را به اسامی محمدرضا علی‌زمانی و آرش رحمانی‌پور به جرم محاربه اعدام کردند.

تظاهرات خانواده‌های زندانیان سیاسی

در دادگاه روز شنبه، متهم ردیف دوم فاش ساخت که دادستان به او گفته است «طوری حرف بزن تا بر آنهایی که بیرون هستند تاثیر بگذارد». این جمله در گزارش‌های رسانه‌های دولتی عینا منعکس شده است.

تأثیر دادگاه‌ها، دامن زدن به نگرانی مردم بویژه خانواده‌های زندانیان سیاسی به صدور حکم محاربه برای بازداشت‌شدگان است. در برابر دادگاه انقلاب و زندان‌های سیاسی مدام اجتماع صورت می‌گیرد. از برخی خانواده‌ها وثیقه گرفته‌اند، اما به وعده‌ی خود برای آزادی زندانی عمل نمی‌کنند. خانواده‌ها برای پیگیری مدام باید به دادگاه و زندان رجوع کنند.

در شامگاه دیروز به گزارش «فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران» حدود دو هزار نفر از خانواده‌های زندانیان سیاسی در برابر زندان اوین اجتماع کرده بودند. آنان دست به تظاهرات اعتراضی زده‌اند. در میان آنان تعدادی از مادران عزادار نیز، که معمولا هر شنبه در پارک لاله جمع می‌شوند، حضور داشته‌اند.

برخی از خانواده‌های زندانیان سیاسی می‌کوشند با رجوع مجلس پیگیر وضع عزیزان دربند خود شوند. به گزارش سایت «کلمه» حراست مجلس مانع از تماس خانواده‌ها با نمایندگان می‌شوند.

بیانیه‌ی ۶۰۰ نفره

یکی از متهمان دادگاه روز شنبه امید منتظری بود. وکیل او در دادگاه حضور نداشته است. بستگان او از اینکه او را به دادگاه می‌برند اطلاع نداشته‌اند. بنابر آنچه از زبان امید منتظری در دادگاه بیان شده است، او هیچ جرمی جز نویسندگی نداشته است. امید منتظری برای صفحات اندیشه‌ی روزنامه‌های داخلی قلم می‌زده است. در پرونده‌ی او مصاحبه با رسانه‌های خارجی را نیز گذاشته‌اند

مادر امید منتظری، خانم مهین فهیمی نیز در زندان است. او با تشکل «مادران صلح» همکاری می‌کرده است که وظیفه‌ی خود را پیگیری آرمان صلح قرار داده است. زهره تنکابنی، یکی دیگر از اعضای این تشکل است که او را نیز دستگیر کرده‌اند.

در دفاع از زهره تنکابنی، مهین فهیمی و امید منتظری بیانیه‌ای منتشر شده که ۶۰۰ نفر آن را امضا کرده‌اند. حمید منتظری، همسر مهین فهیمی و پدر امید منتظری، در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ اعدام شده است. زهره‌ تنکابنی نیز از رنج‌دیدگان دهه‌ی شصت است. بیانیه‌ی منتشرشده به این خاطر با یاد اعدام‌های انبوه دهه‌ی شصت می‌آغازد.

در این بیانیه آمده است: «از آن سالهای سیاه و خونین دو دهه گذشته است ولی خانواده‌های قربانیان این فاجعه تاریخی از گزند بی‌عدالتی‌ها در امان نمانده‌اند و سالهاست نه تنها از عمده حقوق اجتماعی خود به عنوان یک شهروند محروم بوده‌اند بلکه همواره به بهانه‌های مختلف تحت بازجویی و فشار قرار گرفته‌اند، اما آنها به جای سرگردانی در دایره خشونت راهی دیگر جستند و در راه دستیابی به صلح و اجرای عدالت و قانون برای همه مردم فعالیت کردند، آنان چاره کار را در پایان خشونت جستجو می‌کردند و اکنون دیگر بار اسیر خشونتی شدند که گویا بی وقفه بر سرنوشت آن ها سایه افکنده است.»

بیانیه در ادامه به دستگیری از زهره تنکابنی، مهین فهیمی و امید منتظری پرداخته و با طرح این خواست پایان می‌یابد:

« ما امضاکنندگان این بیانیه خواستار پایان فشارهای مضاعف بر بازماندگان کشتار دهه شصت بوده و با توجه به اینکه آنان فعالیتی خارج از چارچوب‌های قانونی نداشته و جز برای صلح و اجرای عدالت و قانون ، فعالیتی نکرده‌اند، از تمامی سازمان‌های مدافع حقوق بشر خواهان حمایت از زهره تنکابنی، مهین فهیمی وامید منتظری و از مسئولان قضایی خواهان آزادی بی قید و شرط آنان و دیگر زندانیان هستیم

به نقل از دویچه وله http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5197252,00.html

شرح دفاعیات امید منتظری با نام الف میم به نقل از ایسنا وایرنا :

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1483257&Lang=P

http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=928359

پخش فیلم دادگاه در اخبار رسمی ساعت هشت ونیم  تلویزیون دولتی ایران (امید در حدود دقیقه 4.5): http://www.youtube.com/watch?v=1ZpqUf-d6As&feature=PlayList&p=CB998F1B215821F2&playnext=1&playnext_from=PL&index=22

با وجود برگزاری دادگاه ،امید منتظری همچنان ممنوع الملاقات است

در 2/04/2010 (18 بهمن 1388)

تا آزادی روزنامه نگاران زندانی- امید منتظری شاعر و روزنامه نگار جوان همچنان ممنوع الملاقات است.

به گزارش ما، این روزنامه نگار که در دادگاه شنبه هفته پیش محاکمه شد، همچنان از دیدار با خانواده خود محروم است.

گفتنی است امید منتظری همراه با مادر خود، مهین فهیمی، پس از وقایع روز عاشورا بازداشت شدند و تا کنون امکان ملاقات با خانواده خویش را پیدا نکرده اند.

به نقل از تا آزادی روزنامه نگاران زندانی  http://www.free-journalists.com/2010/02/blog-post_7754.html

مهین فهیمی و فروغ میرزایی آزاد شدند

ایجاد شده در: 2010/02/09- 22:45 (20 بهمن 1388)

بنا به اخباری که از مقابل زندان اوین به ندای سبز آزادی رسیده، شامگاه سه شنبه فروغ میرزایی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، و مهین فهیمی، از مادران صلح، آزاد شدند.

فروغ میرزایی همسر روزبه کریمی (روزنامه نگار و عضو سازمان دانش آموختگان ایران) است. این زوج چند روز پس از عاشورا دستگیر شدند. با گذشت پنج هفته از آن روز، خانم میرزایی آزاد شده اما آقای کریمی همچنان در بند است.

مهین فهیمی، دیگر آزاد شده سه شنبه شب، فردای عاشورا همراه با پسرش امید منتظری در حمله عوامل کودتا به خانه اش دستگیر شد. وی همسر حمید منتظری از قربانیان اعدام های سال شصت و هفت است.

خانم فهیمی در شرایطی از اوین آزاد می شود که پسرش در هفته های اخیر تحت فشار شدید بازجویان بوده و در نمایش موسوم به دادگاه متهمان حوادث عاشورا (دهم بهمن ماه) نیز حاضر شده است.

به نقل از ندای سبز آزادی http://www.irangreenvoice.com/article/2010/feb/09/1135

اولین ملاقات امید منتظری و پایان دوره دو ماهه بازداشت موقت و بلاتکلیفی وی در زندان

4 اسفند 1388

کمیته گزارشگران حقوق بشر- امید منتظری در پنجشنبه گذشته برای اولین بار با خانواده خود ملاقات داشته است. وی هم اکنون در یکی ازسلول های 5 نفره بند 209 در باز داشت به سر می برد .

دو روز دیگر در 7 اسفند, دو ماه از بازداشت امید منتظری خواهد گذشت. از نظر قانونی پس از گذشت قرار بازداشت دو ماهه با توجه به برگزاری و اتمام جلسه دادگاه باید قرار آزادی صادر شود تا حکم به وی ابلاغ گردد. با این وجود امید منتظری همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد و به وکیل انتخابی وی تا کنون اجازه مطالعه پرونده داده نشده است.

امید منتظری روز هفتم دیماه زمانی که برای پیگیری وضعیت مادر ومهمانان بازداشت شده در شب گذشته در منزلشان به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات مراجعه نموده بود بازداشت گردید

به نقل از کمیته گزارشگران حقوق بشر http://chrr.us/spip.php?article8579

امید منتظری به شش سال حبس تعزیری محکوم شد

28.02.2010  (9 اسفند 1388)

این حکم هشتم اسفند از سوی قاضی صلواتی، قاضی دادگاه عاشورا، صادر شد. این در حالی است که در هیچ‌یک از مراحل بازجویی و دادگاه امید منتظری، به وکیل وی اجازه حضور داده نشد. وکیل منتظری حتی موفق به خواندن پرونده وی نشده است. امید منتظری که در تاریخ هفتم دی‌ماه، در حالی که برای پیگیری وضعیت مادرش، مهین فهیمی، که یک شب پیش از آن به همراه میهمانانشان در منزل بازداشت شده بودند، به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات مراجعه کرده بود، بازداشت شد. مهین فهیمی از مادران صلح است که پس از ۴۵ روز بازداشت، از زندان اوین آزاد شد. اما امید منتظری، پسر وی، همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت نگه داشته شد. در مدت دو ماه گذشته بسیاری از فعالان حقوق بشر، از جمله سازمان عفو بین الملل و همچنین والتر مومپر، رئیس مجلس ایالتی برلین در آلمان، خواهان آزادی امید منتظری شده‌اند.

به نقل از دویچه وله http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5298532,00.html

انتقال امید منتظری از انفرادی به بند عمومی

12 اسفند 1388

خبرگزاری هرانا – امید  منتظری دانشجوی دانشگاه علامه که بیش از دوماه در سلول های انفرادی نگهداری می شد، به بند عمومی منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امید منتظری که پیش از این حکم شش سال حبس تعزیری اش اعلام شده بود به بند عمومی 209 منتقل شده است.

امید روز هفتم دی‌ماه زمانی که برای پیگیری وضعیت مادرش مهین فهیمی، از مادران صلح و عضو دانشنامه جهان اسلام ومهمانان بازداشت‌شده در آپارتمان شخصی شان، به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات مراجعه نموده بود بازداشت گردید.

گفتنی است وی روز دهم بهمن ماه بی اطلاع از وکیل تعیینی اش در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی محاکمه شد. این در حالی است که شرح دادگاه امید منتظری همان روز در خبرگزاری های رسمی با نام دفاعیات الف.میم پخش می شود و تلویزیون نیز در اخبار رسمی تکه های از این دادگاه را به نام «دادگاه رسیدگی به اغتشاشات حسینی» پخش می کند که در بخشهایی از آن امید منتظری را از پشت و به نام متهم پرونده شماره سه در حالی که به اعدام پدرش در سال شصت و هفت اشاره می کند نشان می دهد. حمید منتظری پدر او در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان شصت و هفت در حالی اعدام شد که هرگز حکمش اعدام نبود وی در گورهای دسته جمعی خاوران خاک است.

شایان ذکر است امید منتظری دانشجوی سال آخر حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، شاعر و روزنامه نگار است و مقالاتش در حوزهای اندیشه و فرهنگ در روزنامه های رسمی کشور نیز پیش از این چاپ شده است.

طبق گفتهای آقای منتظری در دادگاه، وی عضو هیچ تشکل و انجمنی نبوده و فعالیتهایش در حوزه قوانین جاری ایران بوده است.

به نقل از هرانا

انتقال امید منتظری به بند ۳۵۰ زندان اوین

18 اسفند 1388

کمیته گزارشگران حقوق بشر- امید  منتظری دانشجو و نویسنده دربند، از سلولهای چند نفره ۲۰۹ به بند عمومی ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

پیش از این گزارش‌ها حاکی از وضعیت نامناسب بند ۳۵۰ زندان اوین به دلیل تراکم زندانیان بود و برخی نسبت به عدم رسیدگی پزشکی و شرایط نامناسب این بند ابراز نارضایتی کرده بودند.

روز ۸ اسفند حکم شش سال حبس تعزیری به امید منتظری در زندان ابلاغ شد. این فعال دانشجویی تا کنون از دیدار وکیل خود محروم بوده است.

امید منتظری از روز ۷ دی ماه در بازداشت به سر می برد، وی دانشجوی سال آخر حقوق در دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع لیسانس و شاعر و روزنامه‌نگار است. مقالات او در حوزه‌های فرهنگ و اندیشه در روزنامه‌های رسمی داخل کشور نظیر فرهنگ آشتی و خبر تاکنون چاپ شده است.

به نقل از کمیته گزارشگران حقوق بشر http://chrr.us/spip.php?article8803

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: